Klublarımızın yay planları: Kim gəlir, kim gedir?
Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında yaranan yay fasiləsi ilə əlaqədar klublar transfer çalışmalarına start verib.
Gələnlər: Hamidu Keyta ("Zirə"), Juninyo ("Çaveş", Portuqaliya), Patrik Andrade ("Partizan", Serbiya), Andrey Lunyov ("Bayer" L, Almaniya), Mateus Silva ("Lokomotiv" Pl, Bolqarıstan)
Gedənlər: Ramil Şeydayev ("Buriram Yunayted", Tayland), Filip Ozobiç, İsmayıl İbrahimli, Musa Qurbanlı ("Yurqorden", İsveç), Qara Qarayev
Müqavilə müddətini artıranlar: Maksim Medvedev
Gələnlər: Rəhman Daşdəmirov ("Şamaxı"), Sofian Çakla ("Ponferradina", İspanya), Jarl Marqarita ("Top Oss", Niderland"), Vensan Till (AİK, İsveç), Maruan Hadudi (“Raca Kasablanka”, Mərakeş), Oluvaseun Timilehini (“Dino Sportinq”, Nigeriya), Ayaz Quliyev ("Ximki", Rusiya)
Gedənlər: Zurab Oçiqava, Bəxtiyar Həsənalızadə, Abdulaye Ba, Abdulla Rzayev ("Araz-Naxçıvan", icarə), Coy Lens Mikels ("Əl-Faysal", Səudiyyə Ərəbistanı), Şakir Seyidov
Müqavilə müddətini artıranlar: Kristian Da Silva
Gələnlər: Adrian Mutu (baş məşqçi), Emil Balayev ("Səbail"), Filip Ozobiç ("Qarabağ"), Yuri Matias (ÇFR, Rumıniya), Mark Tamaş ("Sepsi", Rumıniya), Qara Qarayev ("Qarabağ"), Ervin Koffi ("Pau", "Neftçi"), Andre Sinyaşiki ("Şarlott", ABŞ), Aaron Olanare ("Ərzurumspor", Türkiyə), Dieqo Valdez (“Qvayrenya”, Paraqvay)
Gedənlər: Laurentsiu Regekampf (baş məşqçi), Sezar Meza Kolli, Vato Arveladze, Mert Çelik, Stanislav Stankoviç, Solomon Kvirkveliya, Mateus Saldanya
Müqavilə müddətini artıranlar: İvan Brkiç, Emin Mahmudov
"Qəbələ"
Gələnlər: Ahmed Ayzaya ("Kəpəz"), Zurab Oçiqava ("Sabah"), Lukas Afriko ("Eştoril", Portuqaliya), Osama Xalayla ("Bney Reyneh", İsrail), Gilad Abramov ("Hapoel Hadera", İsrail), Rauf Hüseynli ("Şamaxı"), Bilel Auaşeriya (“Jil Visente”, Portuqaliya), Rəşad Əzizli ("Şamaxı")
Gedənlər: Məqsəd İsayev, Ramon Maçado, Səlahət Ağayev, Andrey Strijak, Felipe Santos, Rövlan Muradov, İsnik Alimi, Ruan Renato, Rafael Utziq, Rüfət Əhmədov
Müqavilə müddətini artıranlar: Elmar Baxşıyev (baş məşqçi), İlkin Qırtımov, Ürfan Abbasov, Murad Musayev, Emil Səfərov, Kristof Atanqana, Ülvi İsgəndərov, Omar Hani
Gələnlər: Məqsəd İsayev ("Qəbələ"), İsmayıl İbrahimli ("Qarabağ"), Ruan Renato ("Qəbələ"), Fuad Bayramov ("Şamaxı", icarə), Tiaqo Silva ("Trofense", Portuqaliya), Stefan Aka (“Ness Ziona”, İsrail), Pyer Zebli ("Lokomotiv Plovdiv", Bolqarıstan), Salifu Suma (“Havr”, Fransa)
Gedənlər: Hamidu Keyta, Coşqun Diniyev, Loris Bronyo, Mehdi Cənnətov, Mirsayib Abbasov, Mois Adileu, Cəlal Hüseynov (“Arda”, Bolqarıstan), Ruslan Abışov, Sərtan Taşkın, Mohamed Hamdaui, Donlad Gerye, Nemanya Andelkoviç, Slavik Alxasov
Müqavilə müddətini artıranlar: Rəşad Sadıqov (baş məşqçi), Hacıağa Hacılı, Anar Nəzirov, Rüstəm Əhmədzadə (icarə)
Gələnlər: Fərid Nəbiyev ("Kəpəz"), Aydın Bayramov ("Sumqayıt"), Sərtan Taşkın ("Zirə"), Martin Petkov ("Septemvri", Bolqarıstan), Enrike Paçu ("Trofense", Portuqaliya), Otto Con ("Dukagini", Kosovo), Bruno Qonçalves Do Prado ("Leyşoyş", Portuqaliya), Budaq Nəsirov, Alexandro Qarsiya Serrano ("Hebar", Bolqarıstan)
Gedənlər: Henri Okebuqvu, Turan Vəlizadə, Natan Oduva, Şakir Seyidov, Siyanda Xulu, Ehtiram Şahverdiyev, Vüsal Məsimov
Müqavilə müddətini artıranlar: Kamal Bayramov, Tərlan Əhmədli, Ayxan Quseynov, Sadiq Quliyev, Ehtiram Şahverdiyev, Eltun Turabov, Səbayıl Bağırov, Mehman Hacıyev, Faiq Hacıyev, Vüsal Məsimov, Piruzi Marakvelidze, Belaydi Pusi, Roderik Miller
Gələnlər: Mehdi Cənnətov ("Zirə"), Orxan Sadıqlı ("Kəpəz"), Rövlan Muradov ("Qəbələ"), Kamran Quliyev ("Şamaxı"), Erik Sorqa ("Lokomotiv", Bolqarıstan), Roi Kahat ("İroni Kiryat Şmona", İsrail), İsa Suliman (“Vilafrankeze”, Portuqaliya), Oktavio Manteka (ÇSKA 1948, Bolqarıstan), Tresor Mossi ("Vesterlo", Belçika), Abu Dosso (“Bney Saxnin”, İsrail), Kasmir Ninqa ("Anortosis", Kipr)
Gedənlər: Aydın Bayramov, Süleyman Əhmədov, Rüfət Abdullazadə, Terrens Tisdell, Karim Abubakar, Dieqo Karioka, Vurğun Hüseynov, Vüsal İsgəndərli ("Eqnatiya", Albaniya)
Müqavilə müddətini artıranlar: Elvin Bədəlov, Murad Xaçayev
Gələnlər: Azər Məmmədov (baş məşqçi), Vurğun Hüseynov ("Sumqayıt"), Rüfət Əhmədov ("Qəbələ", icarə), Əli Səmədov ("Şamaxı"), Ehtiram Şahverdiyev ("Turan Tovuz"), Elmir Tağıyev ("Səbail", icarə), Vladislav Vasilyuçek ("Slutsk", Belarus), Olavale Onanuqa ("Kastrioti", Albaniya), Bəxtiyar Həsənalızadə ("Sabah"), Latir Fal ("Eştrela Amadora", Portuqaliya), Vüsal Məsimov ("Turan Tovuz"), Şakir Seyidov ("Sabah", icarə), Georgi Papunaişvili ("Telavi", Gürcüstan)
Gedənlər: Tərlan Əhmədov (baş məşqçi), Yusif Nəbiyev, Fərid Nəbiyev, Salif Sisse, Mario Mustapiç, Orxan Sadıqlı, Georgi Kantariya, Ahmed Ayzaya, Zamiq Əliyev, Nicat Süleymanov, Bəxtiyar Həsənalızadə
Müqavilə müddətini artıranlar: Elçin Əlicanov, Yeqor Xvalko, Zamiq Əliyev, Tural Rzayev, Kamran İbrahimov, Mete Kvirkviya
Gələnlər: Yusif Nəbiyev ("Kəpəz"), Süleyman Əhmədov ("Sumqayıt"), Rüfət Abdullazadə ("Sumqayıt"), Səlahət Ağayev ("Qəbələ"), Coşqun Diniyev ("Zirə"), Bahadur Həziyev ("Şamaxı"), Amil Yunanov ("Şamaxı"), Nir Bardea ("Bney Raina", İsrail), Yadin Luqasi ("Kiryat Şimona", İsrail), Pedro Nuno ("Adanaspor", Türkiyə), Valdemar Almeyda-Pana ("Academico de Viseu", Portuqaliya), Aleksandr Ramalinqom ("Sedan", Fransa) , Adi Mehremiç ("İstanbulspor", Türkiyə), Anas Najah ("Telstar", Niderland)
Gedənlər: Emil Martinov, Zakra Qoba, Luvaqa Kizito, Qustavo de Fransa, Franko Mazurek, Petro Stasyuk, Ruslan Hacıyev, Maksim Çex (icarə müddəti bitib), Matiya Lyuçiç (icarə müddəti bitib), Mirabdulla Abbasov, Nihad Qurbanlı, Emil Balayev, Coşqun Diniyev ("Ümraniyəspor", Türkiyə)
Müqavilə müddətini artıranlar: Şahin Diniyev (baş məşqçi), Vüqar Həsənov, Samir Abdullayev, Cabir Əmirli
“Araz Naxçıvan"
Gələnlər: Vanderson Kavalkante Melo ("Çernomorets", Ukrayna), Nuno Miguel Rodrigues (“Sportinq Clube da Covilha”, Portuqaliya), Semir Bukviç (“Sloboda Tuzla”, Bosniya və Herseqovina), Turan Manafov ("Səbail"), Nihat Qurbanlı ("Səbail"), Nicat Süleymanov ("Kəpəz"), Elçin Mustafayev ("Şamaxı"), Abdulla Rzayev (icarə, "Sabah"), Miço Kuzmanoviç ("Tuzla Siti", Bosniya və Herseqovina"), Numan Kurdiç ("Molenbeek", Belçika), Zamiq Əliyev ("Kəpəz"), Məhəmməd Kadiri ("Dinamo Kiyev, Ukrayna), İsmail Azzaui (“Herakles”, Niderland), Elvis Maşike (“Xamrun Spartan”, Malta), İqor Ribeyro (“Takuari”, Paraqvay),
Kristian Avram ("Petrokub", Moldova), Şahin Zəkiyev
Gedənlər: Şahin Zəkiyev ("Karvan", icarə)
Müqaviləsi yenilənənlər: Azər Bağırov (baş məşqçi), Orxan Əliyev, Vüsal Şabanov, Tuqay Əlizadə, Bayraməli Qurbanov, Həzrət İsayev, Vadim Abdullayev
Gedənlər: Cavid Hüseynov (məşqçi), Elvin Məmmədov, Amil Yunanov, Rauf Hüseynli, Kamal Mirzəyev, Tapdıq Əhmədov, Nihad Quliyev, Cəlal Hüseynov, Rəhman Daşdəmirov, Bahadur Həziyev, Fuad Bayramov, Kamran Quliyev