Klublarımızın yay planları: Kim gəlir, kim gedir?
Tarix 03.07.22, 23:44 |
Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında yaranan yay fasiləsi ilə əlaqədar klublar transfer çalışmalarına start verib.
Fanat.Az elita təmsilçilərinin transfer bazarındakı fəaliyyətini təqdim edir:
"Qarabağ"
Gələnlər: Marko Yankoviç (“Hapoel Təl-Əviv”, İsrail")
Gedənlər: Xayme Romero, Patrik Andrade ("Partizan", Serbiya)
Müqavilə müddətini artıranlar: Qurban Qurbanov (baş məşqçi), Kevin Medina, Riçard Almeyda, Luka Quqeşaşvili
"Neftçi"
Gələnlər: Laurentsiu Regekampf (baş məşqçi), Rəhman Hacıyev ("Şamaxı"dan icarədən qayıdıb), Qodsvey Donyo ("Makkabi Hayfa", İsrail), Ataa Caber, Kenni Sayef (hər ikisi "Aşdod", İsrail)
Gedənlər: Samir Abasov (baş məşqçi), Huqo Basto, Kamran İbrahimov, Emin Zamanov (Səbail), Ramon Maçado, Turan Vəlizadə, Xəyal Nəcəfov ("Turan Tovuz", icarə), Tiaqo Bezerra
Müqavilə müddətini artıranlar:
"Zirə"
Gələnlər: Slavik Alxasov ("Sabah"), Mirsayib Abbasov ("Səbail"), Rəhim Sadıxov ("Sumqayıt")
Gedənlər: Brayan Alseus, Ağabala Ramazanov ("Səbail"), Davit Volkov ("Sabah")
Müqavilə müddətini artıranlar: Filipe Paxtman, Sertan Taşkın
"Qəbələ"
Gələnlər: İlkin Qırtımov ("Şamaxı"), Səlahət Ağayev ("Sabah"), Felipe Santos ("Şamaxı")
Gedənlər: Nicat Mehbalıyev, Ehtiram Şahverdiyev ("Turan Tovuz")
Müqavilə müddətini artıranlar: Elmar Baxşıyev (baş məşqçi), Kristof Atanqana, İsnik Alimi, Yaovi Akakpo, Asif Məmmədov, Urfan Abbasov, Murad Musayev, Rafael Utziq, Omar Hani
"Sabah"
Gələnlər: Tellur Mütəllimov, Anatoli Nuriyev (hər ikisi "Sumqayıt"), Davit Volkov ("Zirə"), Namik Ələskərov ("Bursaspor")
Gedənlər: Şpiro Periçiç, Slavik Alxasov ("Zirə"), Xulio Rodriqes, Səlahət Ağayev ("Qəbələ"), Xuan Kamara, Veysəl Rzayev, Şakir Seyidov (hər ikisi "Turan Tovuz", icarə)
Müqavilə müddətini artıranlar: Boyan Letiç, Aleksey İsayev, Elvin Camalov, Bəxtiyar Həsənalızadə
"Şamaxı"
Gələnlər:
Gedənlər: Felipe Santos, İlkin Qırtımov (hər ikisi "Qəbələ"), Tural Axundov ("Kəpəz"), Kamal Bayramov, ("Turan Tovuz"), Amil Yunanov, Tərlan Quliyev, Şəhriyar Əliyev ("Turan Tovuz"), Natan Oduva, Aldair Neto, Vüsal Qənbərov, Rəhman Hacıyev
Müqavilə müddətini artıranlar: Rüstəm Əliyev (baş məşqçi), Stanislav Namaşko, Rəhman Daşdəmirov
"Sumqayıt"
Gələnlər: Vüsal İsgəndərli ("Keçiörengücü")
Gedənlər: Tellur Mütəllimov, Anatoli Nuriyev (hər ikisi "Sabah"), Rəhim Sadıxov ("Zirə"), Eltun Turabov ("Turan Tovuz"), Əli Qurbani ("Fulad", İran)
Müqavilə müddətini artıranlar: Vurğun Hüseynov, Vüqar Mustafayev
"Səbail"
Gələnlər: Mahmud Qurbanov (baş məşqçi), Ağabala Ramazanov ("Zirə"), Vüqar Həsənov ("Kəpəz"), Vüsal Qənbərov ("Şamaxı"), Emil Martinov (MOİK, Bolqarıstan), Zakra Qoba ("Etnikos", Kipr), Luvaqa Kizito ("Hapoel", İsrail), Emin Zamanov (Neftçi), Qustavo Moreno de França ("Leyşoynş", Portuqaliya), Franko Mazureki ("Etnikos", Kipr)
Gedənlər: Aftandil Hacıyev (baş məşqçi), Mirsayib Abbasov ("Zirə"), Elxan Əhmədov, İbrahim Aslanlı, Cavid Tağıyev, Camal Araqo, Nikolas Raysel, Domantas Şimkus, Əfran İsmayılov, Rauf Əliyev, Məhəmməd Mirzəbəyov
Müqavilə müddətini artıranlar: Adil Nağıyev, Ruslan Hacıyev, Ədilxan Qarəhmədov, Tural Bayramlı, Cabir Əmirli, Turan Manafov, Hüseynəli Quliyev, Rahid Əmirquliyev
"Kəpəz"
Gələnlər: Tural Axundov ("Şamaxı"), Elvin Yunuszadə, Kamran İbrahimov ("Neftçi"), Samir Məhərrəmli ("Sabah")
Gedənlər: İbrahim Qədirzadə, Emil Qasımov, Roman Hüseynov, Vüqar Həsənov ("Səbail"), Qaraxan Əliyev
Müqavilə müddətini artıranlar: Yaşar Vahabzadə (baş məşqçi), Elçin Əlicanov, Tural Rzayev, Nicat Süleymanov, Bəhruz Teymurov
"Turan Tovuz"
Gələnlər: Ayxan Abbasov (baş məşqçi), Kamal Bayramov, Tərlan Quliyev, Şəhriyar Əliyev (hamısı "Şamaxı"), Tərlan Əhmədli, Eltun Turabov (hər ikisi "Sumqayıt"), Veysəl Rzayev, Şakir Seyidov (hər ikisi "Sabah", icarə), Turan Vəlizadə, Xəyal Nəcəfov (hər ikisi "Neftçi", icarə), Ehtiram Şahverdiyev ("Qəbələ")
Gedənlər: